Górnictwo

Kopalnie, tradycyjne czy odkrywkowe, węgla, kruszywa czy marmuru są tradycyjnie środowiskami zapylonym, o słabej wentylacji. Dochodzi do tego często wysoka temperatura oraz nieprzerwana praca sprzętu (24/24h). W tych warunkach kluczowym jest zapewnienie właściwego smarowania maszyn i pojazdów.

Przestój sprzętu w branży górniczo-wydobywczej oznacza stratę pieniędzy! Na czas wymiany oleju lub kosztownego remontu silnika spowodowanego jego nadmiernym zużyciem poprzez pracę w ciężkich warunkach , urządzenie lub maszyny wyłączone są z eksploatacji.

Sprzęt górniczo-wydobywczy wyposażony jest w zwykły filtr pełnego przepływu, który nie może usunąć większej ilości zanieczyszczeń stałych, które dostają się przez wlot powietrza (filtry powietrza) lub są wprowadzane do systemów hydraulicznych poprzez zużycie elementów układu . Wpływa to na zwiększenie kosztów wymiany oleju i ich częstotliwość. Koszty te w zależności od ilości urządzeń mogą dochodzić nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie!

Można temu zapobiec stosując dodatkowych system mikrofiltracji oleju Kleenoil. Dzięki systemowi możemy mieć pewność, że olej ma zawsze właściwe parametry a jego czystość jest włąściwa. Wpływa to na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia , specjalistycznego sprzętu górniczego a przez to minimalizujemy straty na naprawach oraz związanych z nimi przestojach remontowych.

Chcesz zamówić KLEENOIL lub masz pytania nt. filtrowania oleju?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! Bezpłatnie doradzimy najlepsze rozwiązanie. 
Zadzwoń tel.: +48 514 851471