Hydraulika

Systemy filtracji Kleenoil z powodzeniem wykorzystywane są we wtryskarkach krawędziarkach, prasach, gilotynach gwinciarkach itp. – urządzenia  z zasobnikami oleju. Filtry ograniczają gromadzenie się zanieczyszczeń a co za tym idzie poprawiają jego właściwości eksploatacyjne , co wpływa na wydłużenie  żywotności układu hydraulicznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można znacznie zwiększyć wydajność np. wtryskarek oraz wydłużyć czas między remontami.
Należy stwierdzić ze kiedy system hydrauliczny zostaje zanieczyszczony wodą, opiłkami metali i cząsteczkami innych brudów i zanieczyszczeń obcych, jest rzeczą prawie niemożliwą, aby całkowicie usunąć wszystkie te zanieczyszczenia z całego układu hydraulicznego bez całkowitego demontażu i oczyszczania poszczególnych elementów. System filtracji Kleenoil eliminuje możliwości powstawania tych problemów i przyczynia się do ograniczenia ryzyka ich wystąpienia .
Dodatkowo znacznie ogranicza zużycie oleju hydraulicznego poprzez ciągłe dbanie o jego skład i właściwości.
Podczas wymiany a właściwie dużego dolewania oleju do układu hydraulicznego ( nie zawsze spuszczany jest olej z całego układu- z reguły ze zbiornika) część brudnego oleju pozostaje nadal w obiegu. Pozostaje też z nimi większość zanieczyszczeń ol. Dlatego tylko część oleju jest wymieniana na nowy. Oznacza to, że wykonując zwykłą wymianę oleju wszystkie osady i zanieczyszczenia tworzą zawiesinę i umieszczane są z powrotem w układzie. Dalej rozprowadzane są do wszystkich części systemu , a  świeżo dolany nowy olej jest ponownie zabrudzony!
Taki sposób postępowania nie zapewnia uzyskania odpowiedniej czystości oleju. Powoduje szybsze zużywanie się elementów układu hydraulicznego oraz naraża ich właściciela na zwiększone koszty wymiany i zakupu nowego oleju.
Woda oprócz zabrudzeń metalicznych  jest jednym z głównych zabójców systemów hydraulicznych! Powoduje ona dwa główne problemy: emulgacja oleju (wpływa na rozkład dodatków zawartych w oleju ) , zjawisko kowitacji oraz zmianę lepkości. Usuwanie wody z oleju jest niezbędnym procesem by zachować wszystkie parametru oleju do prawidłowej pracy urządzenia.
Wszystko to sprawia, że olej traci swoje właściwości co skutecznie ogranicza jego właściwości smarne, dlatego należy regularnie dokonywać usuwania wody z oleju.
Zastosowanie  bocznikowych Filtrów Kleenoil prowadzi do usunięcia  praktycznie prawie wszystkich zanieczyszczeń z płynów hydraulicznych – opiłki metali, wodę i sadzę, Daje to zależnie od skali przedsiębiorstwa oszczędności idące nawet w setki tysięcy złotych rocznie. Filtry dbają także o czystość samego zbiornika ograniczając osady zanieczyszczeń na jego dnie, Pozwoli to na zachowanie wszystkich składników systemu hydraulicznego w nienagannym stanie - pompy, zawory, przewody, cylindry, sterowanie, wymienniki ciepła, zbiorniki olej
Badanie oleju przez niezależne laboratorium  przed i po zastosowaniu zewnętrznego filtra Kleenoil może potwierdzić skuteczność jego działania.