Mikromag

to najnowsza generacja filtra magnetycznego. Stosowane są one do usuwania zanieczyszczeń żelaznych lub paramagnetycznych płynów i jest w stanie w czasie filtracji usunąć zanieczyszczenia do poziomu  submikroskopowego z minimalnym spadkiem ciśnienia. Urządzenie jest szczególnie skuteczne przy olejach i płynach chłodzących obrabiarki.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych filtrów, Micromag nie jest wrażliwy na wielkość cząstek-nie ważne jak małe (nawet submikronowe ) będą usunięte
(zatrzymywane) z czynnika. System zawiera potężny, naturalny materiał magnetyczny z pierwiastków ziem rzadkich, służący do wytwarzania strumienia  pola magnetycznego, który zatrzymuje zanieczyszczenia metalicznych z oleju. Rdzeń magnetyczny wykonany z magnetycznego neodymowego żelaza boru .
 


Filtracja magnetyczna może być stosowana w celu usunięcia 100% cząstek żelaza do poziomu submikroskopowych z wszystkich płynów przemysłowych, w których zanieczyszczenie żelaza i paramagnetycznych cieczy jest problemem.
Został on zastosowany w mobilnych Systemach KLEENOIL jako filtr wstępny.
W przeciwieństwie do innych typów filtrów, po zainstalowaniu filtra magnetycznego nie ma kosztów bieżących "bez materiałów eksploatacyjnych".

DANE TECHNICZNE

Numer Produktu szybkość przepływu
litrów / min.
Zanieczyszczenie
Pojemność
kg
Max działa
ciśnienie
bar
Połączenie
BSP "
Temperatura
Zakres
° C
Budowa
MM5 70 1 12 1 5-50 Obudowa SAN,
aluminiowa pokrywa
MM10 100 2 12 2 5-50
MM20 150 4 12 1 / 1-2 " 5-50

 

 

  MM5 MM10 MM20
 
Waga 2,5 Kg 5 kg 8,5 kg
Wysokośc 187 mm 314 mm 604 mm
Średnica 90 mm 90 mm 80 mm
Materiał Magnetyczny metale ziem rzadkich metale ziem rzadkich metale ziem rzadkich


Filtr magnetyczny  zamontowany w jednostkach mobilnych KLEENOIL jest dobrze widoczny, widać więc przepływ oleju z pompy do wkładów filtracyjnych KLEENOIL.

Zanieczyszczony olej wpływa do filtra i opływając rdzeń magnetyczny  przepływa do jednostki czyszczącej SYSTEMU KLEENOIL. Można zaobserwować wychwycone przez pole magnetyczne rdzenia cząstek metalu.

Olej zostanie oczyszczony z wszystkich cząstek magnetycznych i teraz może być przesłany do Systemu KLEENOIL, gdzie wszystkie pozostałe zanieczyszczenia są usuwane przez media celulozowe do 1 µm jak również jest usuwana woda .