Mobilne systemy filtracji

Działanie urządzenia jest proste

System filtracji KLEENOIL jest wielofunkcyjnym układem czyszczenia i przesyłania czynników np. oleju, jest dostępna w różnych wersjach i rozmiarach. System może być używany do czyszczenia większości olejów mineralnych, takich jak hydrauliczne, przekładniowe (przekładnie zębate), przekładni olejowych, paliwa typu diesel.

W jego statycznej formie może być na stałe podłączony do dużych zbiorników, gdzie płyny w urządzeniach i silnikach są w ciągłym użyciu. Jako mobilny system posiada szeroki zakres zastosowań: filtrowanie oleju hydraulicznego i przekładniowego oraz czyszczenie układów hydraulicznych, przekładniowych.

Mobilny system filtracji KLEENOIL jest wolnostojącym układem służącym do czyszczenia układów różnych platformach również w czasie ich pracy.

Solidna pompa powoduje,że olej krąży ze zbiorników maszyn przez 1, 2 lub 4 wkłady Kleenoil  i powraca ponownie do układu.

Czystość czynnika, szczególnie w układach hydraulicznych jest niezwykle ważne. Powszechnie uznaje się, że cząstki „mułu” (<5 mikrona) są przede wszystkim przyczyną przedwczesnej awarii maszyny poprzez zużycia ścierania powierzchni składowych zatykanie rozdzielaczy ,elektrozaworów. Natomiast woda jest główną przyczyną uszkodzenia systemu poprzez przyspieszone utleniania oleju, korozji.  

FILTR KLEENOIL pochłania wolną i zemulgowaną wodę oraz stopniowo usuwa cząstki zanieczyszczeń poniżej ISO 14/9 lub równoważnej NAS 1638 klasa 6. Tym samym wydłuża żywotność oleju poprzez usunięcie katalizatorów utleniania, a równocześnie wydłuża żywotność komponentów. System może być również używany do czyszczenia nowych olei (ISO 16/11) bezpośrednio przed użyciem. Jednostki filtracji mogą być dostarczane w różnych rozmiarach i stylach do indywidualnych wymagań.

Uruchomienie

Oto kilka porad, które jeśli będą przestrzegane, zapewnią pracę bezpieczną i skuteczną.

Należy :

  • upewnij się, że przewód zasilania jest w dobrym stanie i nie jest postrzępiony lub zagięty
  • upewnij się, czy zespół filtrujący KLEENOIL podczas pracy jest ustawiony stabilnie na płaskiej powierzchni
  • pamiętaj, aby zmienić wkład filtra.

Nie należy:

  • nie uruchomiaj urządzenia bez połączonych przewodów z wlotem (ssącym) oraz wylotowym (tłoczącym)
    • nie pozwól, aby ciśnienie pracy przekraczało ciśnienia dopuszczalnego; ciśnienie można monitorować za pomocą manometru i jest kontrolowane przez system ograniczającym ciśnienie
    • nie pozwól, aby jednostka pracowała na sucho; zawsze upewnij się, że jest płyn w pompie
    • nie uruchamiaj urządzenia podłączonego do źródła zasilania bez uziemienia

System jest uruchomiany przez zastosowanie wyłącznik "On/Off" oraz startera z sygnalizatorem świetnym ( czerwony / zielony ).

Wymiana wkładów

Częstotliwość wymiany wkładów zależy od ilości i rodzaju zanieczyszczeń w czynniku czyszczonym. W celu wykonania wymiany wkładu, należy wyłączyć silnik, zwolnić wlot,a następnie uruchomić silnik na kilka sekund. W celu usunięcia większości oleju w filtrze, odczekać kilka minut, aby ciśnienie się zrównoważyło, a następnie otworzyć pokrywę.
W celu uniknięcia rozlania oleju można wykorzystać torbę polietylenową z nowego wkładu, a następnie włożyć nowy wkład i dokręcić śrubę mocującą pokrywę.
Na koniec oczyścić filtr magnetyczny i podłączyć ponownie przewód ssący. Urządzenie jest gotowe do użycia.

Wkład filtrujący Kleenoil

Poziom filtracji do wszystkich jednostek – BS 5540/4 ISO 14/9 i równoważników NAS 1638 klasa 6. Usuwanie wody w 99,95% ,chłonność każdego wkładu to1,2 litra.

Prędkość przepływu

Trudne jest określenie dokładnej szybkości przepływów, gdyż jest ona zależna od wielu czynników, takich jak lepkość, temperatura i stopień zanieczyszczenia czynnika, a także rodzaju pompy ciśnieniowej i stopnia zanieczyszczenia wkładów.

Olej hydrauliczny, w temperaturze pokojowej, będzie miał przepływ przy zastosowaniu nowych wkładów  KLEENOIL na poziomie:

MS1 jeden wkład 400 litrów na godzinę

mst 400

MS2 dwa wkłady 600 litrów na godzinę

mst 600

MS4 cztery wkłady 1000 litrów na godzinę

mst 4

Jeśli wymagane są przepływy większe, można to osiągnąć poprzez określenie pomp alternatywnych.